Dünyayı güzelleştiren kadın

Belki bu yazıyı okuduktan sonra adımı feminist yazar koyacaksınız ama umurumda değil, ben kadını sizlere anlatmak için her şey olmaya razıyım.
İnsanoğlu dünyada yaratıldıktan hemen sonra Tanrı erkeğe eş olsun diye kadını yaratmıştır. Bir espri niteliğinde olan erkeğin müsvedde kadının asıl çizim olduğunu söyleyenler komik bir dille kadının estetik harikası olduğunu dile getirirler.
Savaşları başlatan ve bitiren pek çok kadın vardır. Romalı Helen Truva savaşında binlerce kişinin ölmesine vesile olmuştur. Müslümanlıkta kadın en önemli mertebeye oturtulmuştur. Kendisine verilen aklı ve güzelliği incelikle kullanan kadınlar erkekleri parmaklarında oynatırken, erkeklerin dizlerinin dibinde ezilen kadınların olduğu da bilinmektedir. Kadınlar sevmek için, dövmek için, çoğalmak için, hizmet için kullanılırken kadının önemi pek çok toplumda anlaşılamamıştır. Ailenin temeli kadındır, çocuk doğuran ve nesli yeşerten kadındır.
Kadın olmasa insan nesli çoğalamazdı,  kendisine verilen kadının nimetini değerlendiremeyen, önemini kavrayamayan erkekler yüzünden dünya yaşanmaz bir yer olmuştur. Kadınlar için besteler yapılmış, şiirler yazılmış, savaşlar verilmiş iken ünlü şair Nazım Hikmet kadının tanımını çok güzel yapmıştır;
“Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz …zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki hayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne hayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır.”
Kadının annesi, karısı, kızkardeşi olduğunu kavrayan erkekler için kadınsız bir hayat düşünülemez. Kadın olmak öyle sanıldığı kadar kolay da değildir. Kadın olmak incelik ister, zerafet ister, merhamet ister, vicdan ister kendinden başkasına ağlamayı bilmeyi ister. Kadın demek yeni bir can, güzel bir ülke demektir.
Kısacası kadın dünyanın süsüdür. Kendini bu dünyaya erkek olarak geldiği halde kadın vasıflarına haiz hisseden travestiler kadında olması gereken bütün özelliklere sahiptir çünkü kadın olmak iki gögüs bir cinsel organdan ibaret değildir. Kadın olmak herşeyden önce dünyayı güzelleştirecek düşüncelere sahip olmaktır.
Mehmet Kındap’ın şu dizeleri kadının önemini çok güzel bir şekilde anlatmaktadır;
“Gücenmeyin sözlerime erkekler
Her soruna kadın eli değmeli
Değmiyorsa boşa gider emekler
Her soruna kadın eli değmeli”
Kadının elinin değdiği her yerde bahar bahçe, ağaçlar çiçek açar. Kadınlarımızın kıymetini bilelim.