Tarih yazan kadınlar

İlk çağlardan günümüze kadar yaşamış ve isimleri tarih kitaplarında yer almış pek çok kadın var. Gerçekten yaşadığı düşünülen Afrodit, cinselliğin ve güzelliğin simgesi olmuştur. Birçok kadın Afrodit olmaya can atarken içimizde hala Afrodit kadar güzel ve seksi kadınlar olduğu da bir gerçek Manisa travestilerinden bir arkadaş kendine Afrodit ismini taktığında hiç yadırgamadım çünkü belki de Afrodit’ten bile daha güzeldi. Dediğim gibi gerçek mi yoksa bir efsane mi bilinmiyor ama ben yaşadığından eminim. Afrodit’in ruhunu taşıyan kadınlar erkeklere istedikleri macerayı korkuyu ve heyecanı yaşatıyorlar. Gizemli ve erkeklerin açıkca okuyamadığı her kadın bir Afrodit’dir.

Belki içinizden bazıları kendini dünyanın en büyük savaşını bitiren Josephine olarak görebilir. Savaş meydanında üstün durumda iken aklına takılan bir kıskançlık şüphesiyle savaş alanını dağıtıp sevgilisinin kollarına dönen Napolyon gibi kendine mıknatıs gibi çeken kadınlar da hala var. Hem arzulu hem masum olun Marilyn Monroe’nun bir bakışıyla erkekleri nasıl dile getirdiği yakın tarihimizin anlatılan en bilinen hikayesidir ve yüzde yüz gerçektir. Hiç kimse Monroe’nun yaşadığını inkar edemez. Cinselliğin altında yatan saf ve masum bir sarışın, yaşadığı dönem gibi günümüz erkeğinin bile başını döndürebilen onlara köle muamalesi yapabilecek pek çok kadından sadece biri idi.

Bir de güzelliği kadar yardımsever kalbi ile öne çıkan bir azize ilan edilen Evita var tabi, Evita filmlere kitaplara konu olmuş, ölümü akşam haber bültenlerini öne aldırmıştı. Arkasından milyonlarca insanın gözyaşı döktüğü bu kadın iyiliğin yeryüzündeki timsali oluvermişti. Erkeklerin kendisine şefkat gösterecek onu annesi gibi sarıp sarmayacak bir kadına duyduğu ihtiyaç cinsellikten sonra ikinci derecede önem kazanmaktadır. Ah Roma’lı  Kleopatra, Sezar’ın ilk görüşte aşık olduğu güçlü ve seksi kadın ses tonu bile bir erkeğin bütün dünyasını değiştirmeye yetiyordu.  Hangi erkek kendinde daha güçlü ve cesur bir kadına hayran kalmaz ki?

Kral Şehriyar’ın her gece yatağına bir kız alıp ve sabah olunca onu acımadan öldürdüğü bir dönemde kim diyebilirdi ki bir kızın Kralı sabaha kadar masallarla oyalayabileceği ve üstelik bunun tam bin bir gece yapabileceğini, insan aklı bu kadar muhteşem olamaz elbet ancak bir kadının aklının yetebileceği bir efsanedir bu ve günümüze kadar bozulmadan gelmiş bir aşk hikayesidir. İçimizde yaşayan tarihe geçmemiş doğa üstü kadınların sayısı ise sonsuzdur. Dünyayı değiştirme gücü sadece kadınlarındır. Sevgiyle kalın.